Flow Festival 12.-14.8.2011

Esiintyjät

mf DOOM (US)

Future Shorts

Tes La Rok (FI)

Blawan (UK)

Kanye West (US)

Empire of the Sun (AUS)

The Human League (UK)

Lykke Li (SWE)

Mogwai (SCO)

James Blake (UK)

Battles (US)

Röyksopp (NOR)

Ariel Pink’s Haunted Graffiti (US)

Iron & Wine (US)

The Pains Of Being Pure At Heart (US)

Janelle Monáe (US)

Midlake (US)

Sly & Robbie featuring Junior Reid (JAM)

The Dø (FI/FR)

Mayer Hawthorne & The County (US)

Warpaint (US)

El Guincho (ES)

About Group (UK)

Murcof + AntiVJ (MEX/EU)

Shantel & Bucovina Club Orkestar (GER/SRB)

Twin Shadow (US)

Jamie Woon (UK)

Tony Trischka (US)

The Budos Band (US)

Destroyer (CAN)

Asa Masa (FI)

Jo Stance (FI)

MC Taakibörsta PA 2011 Reunion (FI)

Rubik (FI)

Reino & The Rhinos (FI)

Spoek Mathambo (ZA)

Jukka Eskola Quintet With Strings (FI)

Minä ja Ville Ahonen (FI)

Magenta Skycode (FI)

Regina (FI)

French Films (FI)

First Aid Kit (SWE)

Mirel Wagner (FI)

Delay Trees (FI)

Hercules & Love Affair (US)

Matthew Dear (Live Band) (US)

Danny Krivit (US)

Tensnake (GER)

Joy Orbison (UK)

Oni Ayhun (OAR)

Martyn (NL)

Motor City Drum Ensemble (GER)

Pearson Sound (UK)

DJ Koze (GER)

Matias Aguayo (ARG)

The Do-Over hosted by Aloe Blacc (US)

Horse Meat Disco (UK)

Wannabe Ballerinas (FI)

Girl Unit (UK)

2562 (GER)

Pantha Du Prince (GER)

Yona & Orkesteri Liikkuvat Pilvet (FI)

Marcel Dettman (GER)

Ben Klock (GER)

Shed Live (GER)

Analog Africa Soundsystem (GER)

Timo Lassy Trio (FI)

Astro Can Caravan (FI)

Cosmo Baker (US)

Puheohjelmaa: festivaalipaneeli

A Love From Outer Space (Andrew Weatherall & Sean Johnston) (UK)

KiNK (BUL)

Eero Johannes Jakaa Sisältöä (FI)

Puheohjelmaa: Flow-kisastudio

Shine 2009 (FI)

Puheohjelmaa: workshop, Tony Trischka

Jori Hulkkonen is Third Culture (FI)

Nightsatan (FI)

Teeth (FI)

Desto Featuring Jimi Tenor (FI)

Hannulelauri (FI)

Renaissance Man (FI)

Roberto Rodriguez (FI)

Non Person featuring Sarah Kivi (FI)

Hauschka featuring Samuli Kosminen (GER/FI)

Mimosa (FI)

Avarus (FI)

Mikko Innanen & Innkvisitio (FI)

Esko Routamaa (FI)

Ionik (FI)

Bridget Hayden (UK)

Komposti Sound System (FI)

ODJ Harri (FI)

Eevil Stöö (FI)

Puheohjelmaa: RBMA workshop, Desto

Joda + Rudy + Särre Freestyle Carrolsin kulmalta (FI)

We Love Helsinki (FI)

Dxxxa & Nukkehallitus (FI)

House Party DJs (FI)

Fricara Pacchu (FI)

Joakim Haugland (NOR)

DJ Anonymous (FI)

Dolphins into the Future (BE)

Kawaguchi Masami’s New Rock Syndicate (JP)

Mokka & Kinnunen “Get Your Love” (FI)

Vilunki (FI)

T.A. Kaukolampi (FI)

J-Laini (FI)

Ignatz (BE)

Kemialliset Ystävät (FI)

Ivana Franke (CRO/GER)

Käki (FI)

Keuhkot (FI)

Tixa (FI)

Aromi (FI)

Michael Cassette (FI)

Poutatorvi (FI)

Puheohjelmaa: RBMA workshop, Danny Krivit

Yé Yé (FI)

Sharkslayer (FI)

Lepistö & Lehti (FI)

Lastenmusiikkia

Katerina (FI)

Herman Prime (FI)

Top Billin (FI)

Sväng (FI)

Stockers! (FI)

Ateneumin Ämpärirumpali (FI)

Pretty Lightning (GER)

Poika & Hirviö (FI)

Toni Halo (FI)

DJ Tuipe (TKU)

Barry Andrewsin Disko (FI)

Holy Moly DJs’ Mike Dunn Special (FI)